Nasıl Yapıyoruz?

Deri insanlık tarihi kadar eskiye dayanan bir sanat dalıdır. Tarihin en eski çağlarından beri insanlar dericilikle uğraşmış, üstünde durup ayakkabı, çanta, elbise, yelken vs… gibi türlü ürünler geliştirmiştir.

Geçmişte insan hayatının vazgeçilmez öğelerinden biri olan deri; günümüzde de öneminden ve değerinden hiçbir şey kaybetmeyerek, günlük hayatımızdaki ve sonraları moda dünyasındaki yerini korumuştur.

En eski tabaklama yönteminde, deri her tarafından gerilerek gölgede kurutularak ve temizlenerek kullanılırdı. Daha sonraları killi toprak ve çeşitli doğal maddeler ile tabaklama yöntemleri geliştirildi. Yakın tarihimiz de ise kimyasal tabaklama ve çeşitli yağlarla yumuşatma sistemleri geliştirilerek derinin esnekliği artırılmıştır.

Günümüzde ise derinin tabaklanması yüzlerce yöntem sayesinde teknolojik makineler ile yapılmakta ve artık modaya yön veren bir ürün olmaktadır.
Deri doğallığın yanı sıra şıklığı ve rahatlığı bir arada sevenler için ideal bir üründür. RARA olarak ürünlerimiz de kullandığımız deriler ise,  üretiminde kaliteyi ve modayı kendine ilke edinip ve deri sektöründe saygın firmalar arasında yerini alan ALBES tarafından karşılanmaktadır.